:: آموزش و معرفی نرم افزار های شیمی ::

صفحه اول  صفحه دوم  صفحه سوم  صفحه چهارم  صفحه پنجم 

 

 

تایپ آسان معادلات شیمیایی در Word با نرم افزار Fx Chem v2.104.2

         1 آذر 1387

 

 علی محمد حبیبی راد

 

نرم افزار FxChem نرم افزاری است بسیار مفید که می تواند بخش اعظمی از مشکلات شما را در تایپ معادلات شیمیایی در Word حل کند:

 

FXChem

 

:: روش نصب ::

با اجرای فایل fxc200.exe نرم افزار را با توجه به نکات زیر نصب کنید:

1- در مراحل نصب قسمت های Registration Name و Unlock Code را با استفاده از فایل Serial.txt پر کنید و روی Next کلیک کنید.

FXChem 

2- در مرحله بعد I accept... را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

3- در یکی از مراحل نصب باید نسخه ای از Word را که روی سیستم شما نصب است، انتخاب کنید تا این نرم افزار روی Word فعال شود.

FXChem 

  

:: روش استفاده در Word ::

در Word 2003 پس از نصب نرم افزار یک نوار ابزار جدید به Word اضافه می شود که شامل دو آیکون می باشد. در Word 2007 نیز این آیکون ها به ریبون Add-Ins اضافه می شود. مانند شکل زیر:

با کلیک روی آیکونی که در شکل زیر نشان داده شده است، نرم افزار FxChem در محیط Word فعال شده و آماده استفاده می شود. (می توانید از میان بر Ctrl+Shift+C هم استفاده کنید.)

FXChem 

  

مانند شکل زیر فرمول را در کادر مربوط به نرم افزار FxChem تایپ کنید تا خود نرم افزار آن را قالب بندی کرده و در محیط Word قرار دهد.

FXChem 

برای خارج شدن از محیط FxChem و برگشتن به محیط Word، روی قسمتی خارج از فرمول تایپ شده کلیک کنید.
هم چنین برای تغییر فرمولی که قبلا تایپ شده، کافی است روی آن دابل کلیک کنید و تغییرات لازم را انجام دهید.

 

  

       Size: 1.33 MB

 

در صورت درخواست شما، می توانیم این نرم افزار را همراه سایر نرم افزارهای معرفی شده در سایت را برای شما ارسال کنیم: کلیک کنید.

 

 
 

فونت شیمی (Chemistry)

         10 دی  1386

 

 علی محمد حبیبی راد

 

این فونت شامل تعدادی از علائم مورد استفاده در شیمی می باشد که به عنوان نمونه می توان فلش دوطرفه برای نوشتن واکنش های تعادلی، اوربیتال های مورد استفاده در رسم آرایش الکترونی و ... را نام برد.

  

:: روش نصب و استفاده ::

برای نصب فونت کافیست آن را کپی کرده و سپس پوشه Fonts موجود در Control Panel را باز نموده و در این پوشه Paste کنید.

برای استفاده علائم این فونت در Word دستور Insert>Symbol را اجرا نموده و فونت Chemistry را از قسمت Font انتخاب کنید و پس از انتخاب علامت مورد نظر روی Insert کلیک کنید.

Chemistry Font فونت شیمی 

 

       Size: 37 KB

  


 

درج شکل ها و نشانه های علمی در Word با Scienc64 v6.2

         24 آذر  1386

 

 علی محمد حبیبی راد

 

این هم نسخه جدید نرم افزار قبلی با کلی امکانات اضافه که مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد. همان طور که قبلا نیز اشاره شده بود، این نرم افزار تعداد زیادی نوار ابزار جدید به Word اضافه می کند که با استفاده از آن ها می توانید انواع و اقسام شکل ها، ابزارها، فرمول ها و علائم مورد استفاده در علوم مختلف مانند شیمی، فیزیک و ریاضی را تنها با یک کلیک به متن خود اضافه کنید.

از جمله امکانات جدید این نرم افزار در مورد شیمی نسبت به نسخه قبلی می توان امکان درج شکل ابزارها به صورت سه بعدی و درج نشانه شیمیایی عناصر با عدد اتمی و عدد جرمی و .... را نام برد. هم چنین سازگاری با Office 2007 نیز یکی از برتری های این نسخه نسبت به نسخه قبلی است. در زیر برخی شکل های رسم شده با این نرم افزار را مشاهده می کنید:

شکل وسایل شیمی 

 

:: روش نصب و استفاده در Word 2003::

قبل از نصب نرم افزار Scienc64 ابتدا باید اجازه استفاده از Macro ها را به Word بدهید. برای این کار در محیط Word 2003 از منوی Tools وارد مسیر Tools>Macro>Security شده و گزینه Medium را انتخاب کرده و تایید کنید. سپس به طور کامل از Word خارج شوید و سپس نصب Scienc64 را شروع کنید.

برای نصب Scienc64 فایل installS64GD8.exe را اجرا کرده و  به ترتیب گزینه های زیر را انتخاب کنید:

Install>I agree>خانه ها را خالی بگذارید>Activate>Close

بعد از نصب نرم افزار، وارد Word شده و در صورت دادن پیغام، با انتخاب Always trust macros ... روی Enable Macros کلیک کنید. حال اگر به قسمت نوار ابزارهای Word نگاه کنید، یک نوار ابزار کوچک مثل شکل زیر اضافه شده است:

S64 Toolbar

با کلیک روی دکمه s64 چند نوار ابزار و یک منوی جدید به محیط Word اضافه می شود. از منوی Scienc64 برای ظاهر نمودن نوار ابزارهای اختصاصی شیمی، فرمول نویسی، فلش ها، الکتریسیته، مکانیک، نور، صوت، ریاضی و ... استفاده کنید:

S64-Chem 

برای فعال سازی نرم افزار و از بین بردن محدودیت 15 روزه آن، از منوی Scienc64 گزینه Activation/Licence را انتخاب کنید. در گوشه بالای سمت راست پنجره ظاهر شده یک کد 10 رقمی به نام Windows serial مشاهده می شود. فایل Keygen Scienc64.exe را از پوشه نصب نرم افزار اجرا کنید و این کد 10 رقمی را (بدون خط تیره) در قسمت Code Windows وارد کنید و سپس روی Calculer کلیک کنید. حال کد ایجاد شده در قسمت Code de Débridage را در قسمت Registration Code پنجره Activation وارد کنید. قسمت Name/Email را نیز به دلخواه قرار دهید و روی Activate کلیک کنید. آن گاه روی OK و سپس Close کلیک کنید.

فعا سازی S64 

 

       Size: 33.4 MB

 

دانلود Crack

       Size: 77 KB

 

با توجه به حجم زیاد نرم افزار که دانلود آن را با خطوط Dialup بسیار مشکل می سازد، در صورت درخواست شما، می توانیم این نرم افزار و سایر نرم افزارهای معرفی شده در سایت را برای شما ارسال کنیم: کلیک کنید. 

  


 

درج شکل ها و نشانه های علمی در Word با Scienc62 3.14

         16 آذر  1386

 

 علی محمد حبیبی راد

 

این نرم افزار 25 نوار ابزار جدید به Word اضافه می کند که با استفاده از آن ها می توانید انواع و اقسام شکل ها، ابزارها، فرمول ها و علائم مورد استفاده در علوم مختلف مانند شیمی، فیزیک و ریاضی را تنها با یک کلیک متن خود اضافه کنید.

Science 62

 

:: روش نصب و استفاده ::

قبل از نصب نرم افزار Scienc62 ابتدا باید اجازه استفاده از Macro ها را به Word بدهید. برای این کار در محیط Word از منوی Tools وارد مسیر Tools>Macro>Security شده و گزینه Medium را انتخاب کرده و تایید کنید. سپس به طور کامل از Word خارج شوید و سپس نصب Scienc62 را شروع کنید.

برای نصب Scienc62 فایل Scienc62_Installation.exe را اجرا کرده و  به ترتیب گزینه های زیر را انتخاب کنید:

No-Question-Asked Installation>Yes, I do>Thanks!>I agree>Install Scidot ...>Next>Next>Finish>OK>Install>OK>OK

بعد از نصب نرم افزار وارد Word شده و  در صورت دادن پیغام، گزینه Enable Macros را انتخاب کنید. در ابتدای نوار ابزار Standard روی دکمه S62 کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه چند نوار ابزار و یک منوی جدید به محیط Word اضافه می شود. برای ظاهر نمودن سایر نوار ابزارها، آن ها را از منوی Science62 انتخاب کنید.  

برای ثبت نرم افزار و از بین بردن محدودیت 15 روزه آن، از منوی Scienc62 گزینه Register را انتخاب کنید. در وسط پنجره ظاهر شده یک کد 5 رقمی مشاهده می شود. فایل Keygen.exe را ز پوشه نصب نرم افزار اجرا کنید و این کد 5 رقمی را در قسمت First 5 digits... وارد کنید و سپس روی Generate کلیک کنید. حال کد ایجاد شده در قسمت Activation key is را در قسمت CODE پنجره Registration وارد کنید. قسمت NAME را نیز دلخواه قرار دهید و روی OK کلیک کنید.

 

       Size: 4.06 MB

 

دانلود Crack

       Size: 231 KB

 

در صورت درخواست شما، می توانیم این نرم افزار و سایر نرم افزارهای معرفی شده در سایت را برای شما ارسال کنیم: کلیک کنید. 

صفحه اول  صفحه دوم  صفحه سوم  صفحه چهارم  صفحه پنجم 

 

گروه آموزشی شیمی استان یزد

  

نظر خود را در این قسمت بنویسید:

 

نام:     

 

ایمیل: 

 

استان:      شهر:  

 

شغل:  دبیر      دانش آموز        غیره

 

نظر:

 

 

   

 

صفحه خانگی | خبر | کتاب | آزمایشگاه | نرم افزار | نمونه سؤال | خواندنی ها | سایت های مرتبط | درباره گروه
Designed By: A.M.Habibirad