:: سی دی های آموزشی موجود در گروه ::

 

 

محتویات CD ابزارهای شیمی

 

پوشه توضیح
- Ketabe Darsi شامل کتاب‌های علوم ابتدایی و راهنمایی و کتاب‌های شیمی دبیرستان چاپ 86 (بدون قفل) و چاپ 87 (با قفل) با فرمت pdf.
فایل‌های pdf بدون قفل برای انتقال شکل از کتاب درسی به Word مناسب هستند. برای این کار کافیست با ابزار Tools > Select&Zoom > SnapshotTool محدوده مورد نظر را از انتخاب کنید و پس از کپی کردن به Word انتقال دهید.
توضیحات بیشتر را در سایت www.chemyazd.com مطالعه کنید.
- Roshde Shimi شامل 5 شماره اخیر مجله رشد شیمی با فرمت pdf.
آخرین شماره‌های مجله رشد شیمی را می‌توانیداز سایت www.chemyazd.com دانلود کنید.
Babylon 7  آخرین نسخه نرم افزار Babylon که یک نرم افزار مترجم با کارکرد بسیار آسان می‌باشد. به صورتی که در هر محیطی برای بدست آوردن ترجمه یک کلمه کافی است موس روی آن کلمه برده و با دکمه وسط موس کلیک کنید. این نرم افزار قابلیت ترجمه از و به زبان‌های مختلف را دارد و سایت این نرم افزار حاوی چندین هزار Dictionary مختلف می‌باشد که می‌توان به طور رایگان آن‌ها را دانلود نموده و به نرم افزار اضافه نمود. 
(With Persian & Chem Dictionaries) نسخه‌ای از نرم افزار که در CD موجود است دارای امکان ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی است. همین طور در پوشه Chemistry Glossaries تعداد 10 Dictionary مرتبط با شیمی قرار داده شده است که برای اضافه کردن آن‌ها به Babylon کافی است روی آن‌ها دابل کلیک کنید.
  آموزش مختصر نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Learning.pdf در داخل پوشه موجود است.
Chemistry Applets مجموعه‌ای‌ کامل از شبیه سازی آزمایش‌ها، دستگاه‌ها و فرایند‌های شیمیایی، به صورت دسته‌بندی شده.
Chemical Equation Expert 2.11 نرم افزاری برای موازنه معادلات شیمیایی. کافی است واکنش دهنده‌ها و فراورده‌ها را به نرم افزار بدهید تا معادله موازنه شده را به شما بدهد.
آموزش مختصر نحوه استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Learning.pdf در داخل پوشه موجود است.
Chemistry Font فونت شیمی. دارای علایم Symbol های مورد استفاده در شیمی مانند فلش تعادلی، اوربیتال‌ها، حالت‌های فیزیکی و ...
برای نصب فونت کافیست آن را کپی کرده و سپس پوشه Fonts موجود در Control Panel را باز نموده و در این پوشه Paste کنید. سپس برای استفاده علائم این فونت در Word دستور Insert>Symbol  را اجرا نموده و فونت Chemistry را از قسمت Font انتخاب کنید و پس از انتخاب علامت مورد نظر روی Insert  کلیک کنید.
ChemOffice 2006  از معروف‌ترین نرم افزارهایی که برای رسم ساختارهای شیمیایی کاربرد دارد. شما با استفاده از این نرم افزار می‌توانید پیچیده ترین ساختارهای شیمیایی را به راحتی رسم نموده و ساختار حاصل را در نرم افزارهایی مانند Word و PowerPoint و ... وارد نمایید.
(ChemDraw Ultra 10.0)
ChemSketch 10.0 نرم افزاری با امکانات بسیار جالب برای رسم ساختارهای شیمیایی، رسم نمودارهای شیمی، درج وسایل آزمایشگاهی، محاسبه خواص شیمیایی و ... . این نرم افزار ساختار بسیاری از ترکیبات شیمیایی به رسم شده و آماده دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
در پوشه Tutorials تعدادی فیلم آموزش این نرم افزار قرار داده شده است که برای آشنایی با نرم افزار می‌توانید این فیلم‌ها را مشاهده نمایید.
CloneCD 5.3.0.1  نرم افزاری برای انتقال کامل یک CD به هارد (به صورت Image) و اجرای مجازی آن بدون نیاز به CD اصلی.
& Virtual CloneDrive 5.1.4.5 آموزش مختصر نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Learning.pdf در داخل پوشه موجود است.
Corel Chemlab (Virtual Labratory) آزمایشگاه مجازی شیمی با کاربرد بسیار آسان و مفرح. برای آماده سازی آزمایشگاه برای آزمایش مورد نظرخود از قفسه کتابی که در محیط آزمایشگاه وجود دارد، کتاب Experiments را انتخاب کنید.
CRC Handbook of Chemistry and Physics, 85th Edition کتاب CRC با فرمت pdf که یکی از کامل ترین و معتبرترین مراجع اطلاعات در شیمی است. جالب این که اولین ویرایش این کتاب 95 سال پیش (سال 1913) منتشر شده است و به تدریج به روز می شود.
در این کتاب 2662 صفحه ای اطلاعات مختلفی در مورد فرمول مولکولی، ساختار مولکولی، نقطه ذوب و جوش، فشار بخار، دانسیته، انحلال پذیری و ... برای مواد مختلف وجود دارد. هم چنین در این کتاب اطلاعات و جداولی مربوط به ایزوتوپ ها، محدوده تغییر رنگ شناساگرها، معرفی شناساگرهای آلی برای شناسایی ترکیبات معدنی، دیتاهای مربوط به الکتروشیمی، جدول دانسیته آب در دماهای مختلف، دیتاهای مربوط به انتالپی، هدایت یونها، نمادهای مورد استفاده در شیمی، دیتاهای مورد نیاز در آزمایشگاه، حلال های پلیمرها، دیاگرامهای فازی و ... یافت می شود.
حسن فایل pdf نسبت به نسخه چاپی کتاب این است که به راحتی قابل جستجو می‌باشد. کافی است در محیط Adobe Reader گزینه Edit>Find را انتخاب کنید و کل کتاب را به دنبال ماده یا عنوان مورد نظر بگردید.
Farsi Fonts شامل 121 فونت استاندارد فارسی (فونت‌های سری B) + فونت IranNastaliq برای تایپ مستقیم با خط نستعلیق در Word.
Fx Chem v2.104.2 نرم افزاری بسیار مفید برای تایپ آسان معادلات شیمیایی در Word. کافیست معادله شیمیایی را بدون تنظیم اندیس‌ها و توان‌ها و ... تایپ کنید تا نرم افزار به طور اتوماتیک موارد فوق را تنظیم کند.
آموزش مختصر نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Help.pdf در داخل پوشه موجود است.
Fx ChemStruct v1.203.3 نرم افزاری بسیار مفید برای رسم آسان ساختارهای شیمیایی در Word. به این صورت که کافیست فرمول مولکولی ترکیب مورد نظر را بنویسید تا نرم افزار ساختار آن را رسم کند و در Word درج کند.
آموزش مختصر نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Help.pdf در داخل پوشه موجود است.
ISIS Draw 2.5 یکی از معروف ترین و پر کاربرد ترین نرم افزار ها در زمینه رسم ساختار های شیمیایی می باشد. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید پیچیده ترین ساختار های شیمیایی را به راحتی رسم نموده و ساختار حاصل را در نرم افزارهایی مانند Word و PowerPoint و ... وارد نمایید.
آموزش مختصر نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Learning.pdf در داخل پوشه موجود است.
Microsoft Office 2003  نرم افزاری که محصول خود شرکت Microsoft است و به وسیله آن می‌توانید محیط Office 2003 را به طور کامل به فارسی تبدیل کنید. بدین ترتیب تمامی منوها، پنجره‌ها، پیغام‌ها و ... به زبان فارسی خواهند بود. هم چنین این نرم افزار غلط یاب املایی فارسی را به Word اضافه می‌کند که بسیار مفید است.
Persian Interface Pack آموزش مختصر نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Learning.pdf در داخل پوشه موجود است.
Model ChemLab v2.4 آزمایشگاه مجازی شیمی
Periodic Library 1.8a جدول تناوبی شامل اطلاعات مختلف در مورد عناصر. از امکانات جالب این نرم افزار امکان مقایسه خصوصیات مختلف عناصر مانند الکترونگاتیوی، شعاع و ... با برجسته کردن سه بعدی آن‌ها و رسم نمودار مربوطه می‌باشد.
PeriodicTable1.0 for Mobile نرم افزار جدول تناوبی برای موبایل با فرمت جاوا (JAVA).
در این نرم افزار می توانید با مرور در جدول تناوبی اطلاعاتی از قبیل نام، عدد اتمی، جرم مولی، آرایش الکترونی، حالت های اکسایش و ... را در مورد عناصر مختلف به دست آورید.
Scienc64-GDmath8 v6.2 این نرم افزار بسیار جالب تعداد زیادی نوار ابزار جدید به Word اضافه می کند که با استفاده از آن ها می‌توانید انواع و اقسام شکل‌ها، ابزارها، فرمول‌ها و علائم مورد استفاده در علوم مختلف مانند شیمی، فیزیک و ریاضی را تنها با یک کلیک به متن خود اضافه کنید.
آموزش مختصر نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار در فایل Farsi Learning.pdf در داخل پوشه موجود است
SinaPardazesh Persian Calendar 2.0 نرم افزاری برای تغییر تاریخ Windows به هجری شمسی.
VLab.1.5.0 آزمایشگاه مجازی شیمی.
قبل از اجرای نرم افزار ابتدا Java VirtualMachine 6 را نصب کنید.

برای خــــــــــــــــــرید CD ها باما تماس بگیرید.

SMS: 09132519772
 
email: chemyazd gmail.com

 

 

گروه آموزشی شیمی استان یزد

  

نظر خود را در این قسمت بنویسید:

 

نام:     

 

ایمیل: 

 

استان:      شهر:  

 

شغل:  دبیر      دانش آموز        غیره

 

نظر:

 

 

   

 

صفحه خانگی | خبر | کتاب | آزمایشگاه | نرم افزار | نمونه سؤال | خواندنی ها | سایت های مرتبط | درباره گروه
Designed By: A.M.Habibirad